Vánoční čas

29.11.2021

Blíží se Vánoce, tak jsem se rozhodla napsat o tom, jak nakupuji dárky. Já už nakupuji dárky od poloviny listopadu, mám velkou výhodu, že vím většinou, co mám koupit za dárek, nebo mám představu, co by se ostatním líbilo. Jako každé Vánoce se snažím aspoň nějakou drobnost koupit všem. I když se to mámě nelíbí, tak už si na to musela trošku zvyknout, protože já si to nenechám vymluvit.

I když mi je už 27 let tak musím mít adventní kalendář, protože mám ráda různé zvyky jako je živý stromeček, máma už moc nechce péct cukroví, ale aspoň kvůli mně něco upeče a já jí pomáhám. Protože jak už víte, tak mě to baví, mám ráda kapra na štědrovečerní večeři, teda já ho jím skoro celé svátky, ani k tomu nepotřebuji bramborový salát, hlavně že mám rybu. Jak začnou svátky, tak si s mámou děláme baileys, na to se vždycky těšíme.

Nejvíc se těším, když se sejdeme úplně všichni, děti, tety, bratrance, strejdové, a protože já se nikam nedostanu, respektive dostanu, ale je to se mou náročné, jsem těžká, tak všechny sešlosti, jakou jsou svátky, narozeniny a podobně, děláme u nás. A to je teprve fofr ...

Tak jsem zvědavá, jak to bude vypadat letos, jestli přijedou všichni.

Když to bylo možné, tak jsem každý rok chodila na vánoční trhy, byla jsem v Německu, nebo jsem chodila v Praze na svařák a naposled jsem tam taky koupila nějaké dárky. Ale bohužel už dva roky po sobě trhy nejsou.

Protože mám ráda i svařák, nebo pečené prase, povím vám takovou historku. Když máma měla bývalého přítele, tak jsme jeli do Prahy na vánoční trhy, že si tam dáme svařák, když mohl být a prase. Jelikož ho mám ráda, tak jsme ho koupili. A za dvacet nebo patnáct gramů chtěli čtyři stovky. Mámu úplně omyly mrákoty. Pak jsme šli na pečené kaštany, protože jsme nevěděli, jak chutnají a chtěli jsme je ochutnat, tak jsme si pár koupili, ale nikdo je pak nejedl, protože nikomu nechutnaly.

Už dva krát budeme já a máma spolu sami, protože Honza, to je můj brácha, vůbec nemá rád Vánoce, a bude pryč na lodi, a hlavně má svoji rodinu. Ale nám to vůbec s mámou nevadí. Minulý rok jsme si to užily, daly jsme si večeři, rozdaly jsme si dárky, koukaly jsme pak na televizi a tak dál.

Přeji vám hezké svátky a pevné nervy při shánění vánočních dárků. 

is loading comments...