POTŘEBY A KONÍČKY

Potřeby

Každý den vstanu, udělám si hygienu, nechám si udělat snídani, přesunu se na vozík, asistent mi dá telefon a pustí mi televizi, a samozřejmě mě nakrmí a oblíkne.

Dopoledne, podle toho, kdy mi přijde další asistent, koukám se na televizi, poslouchám hudbu, řeším věci, které jsem schopná vyřešit bez asistenta, jako je napsat krátkou zprávu. Když mi ten druhý člověk rozumí, tak pro mě je snazší nahrát hlasové zprávy než psát. Poslouchám audio knihy, nebo si zapnu film na telefonu.

Odpoledne, když přijde asistent, dojdu si pomocí zvedáku na WC, buď si uvařím, nebo když už mám navařeno, tak se najím, dám si kafe, napíšeme nebo vyřídíme věci, které zrovna potřebuji jako komunikaci s lidmi, nebo co je zrovna v tu chvíli důležité.

Večer děláme s asistentem, který přijde, co jsem za celý den nestihla, jako je třeba koupání, vaření a tak podobně.

Co mám předem domluvené

To je třeba oprava vozíku, konzultace, psaní s dobrovolnicí, anebo veterinář pro mého králíčka Emu. Taky věci, které se zrovna naskytnou a musím je vyřešit.

Co mě baví

Baví mě poslouchat audioknihy, hudbu, když je možnost, provádět adrenalinové sporty, například skákání padákem, nebo lyžování, co se zrovna naskytne. Ráda skládám puzzle, vařím, peču, něco vytvářím a píšu články, prostě dělám ráda všechno, co se zrovna naskytne.

Všechno, co si tady přečtete, má jeden háček, a ten háček je v tom, že můj život je předem naplánovaný a převedený do notýsku. Každý týden je mojí povinností si naplánovat každý den nadcházejícího týdne, a kdybych to neudělala, tak mám smůlu. I když věci v notýsku jsou dané, v mezičase mezi asistencemi záleží na mně, jestli si udělám volné odpoledne, nebo jestli si do mezer naplánuji třeba konzultace, nebo pivo s kamarádkou, nebo něco jiného.