Vaření

06.09.2021

Dneska si dáme lekci vaření, protože jsem vám chtěla ukázat, jak vařím já. Teďka vám popíšu můj jídelníček, i když sním poměrně všechno, tak nikdy nejím to stejné, nebo když už jo, tak se to snažím nějak obměňovat, což se netýká obědu, protože ten se snažím uvařit tak, aby mi to vydrželo nejméně na dva dny.

Na snídani mám nejčastěji nějaké to pečivo se šunkou, sýrem, paštikou, anebo si dělám různé pomazánky, například rybičkovou, vajíčkovou, česnekovou. Někdy toust. V podstatě, na co mám zrovna v ten den chuť, ale nedávno jsem si koupila mixér na smoothie a chtěla bych, abych si na to zvykla a nahradilo mi to jedno jídlo.

Na oběd si uvařím buď polévku, třeba dýňovou nebo prostě cokoliv jiného na co mám zrovna chuť. Třeba špagety s párkem, krokety, nebo bramboráky.

Miluji maso jako je třeba koleno, bůček, vlastně cokoliv s masem a když mám maso, tak nepotřebuji přílohu. To samé ryby.

Příklad, jak jsme se se nepochopili s asistentkou - tentokrát s masem. Když ke mně asistentka ráno přišla, já jsem jí řekla, že v mrazáku mám maso, že potřebuji, aby trošku povolilo. Asistentka mi bohužel rozuměla, že to má dát celý to maso do vody, ale přitom jsem říkala ať to do vody nedává, protože si potřebuji udělat pro sebe jenom dva až čtyři plátky masa k obědu. Ale moje asistentka byla rychlejší a dala to maso celé do vody a já jsem pak zjistila, že bylo rozmražené. Tak co teď s tím? Jelikož maso, když už je rozmražené by se nemělo zmrazit znova, protože pak už ztrácí vlastnosti toho masa, tak mě napadlo, že ze všeho udělám řízky. Aby se to snědlo tak jsem je nabídla všem lidem, kteří byli na bytě.

Večeři mám nejradši studenou, takže si dám cokoliv, na co mám chuť, jako třeba už zmiňovanou rybí pomazánku, nebo šunku, sýr. Prostě cokoliv s pečivem.

A když mám čas tak si upeču něco sladkého, jako Míša řezy, nebo šátečky, buchty a jiné dobroty.

Recept

Plněné papriky masem, s bramborem a domácí vymyšlenou omáčkou

Připravíme si papriky, podle toho, kolik chceme porcí. Ty si vydlabeme, připravíme si do těch paprik směs, což je mleté maso, vajíčko, trošku mlíka, pepř a sůl. Všechno pomícháme rukou nebo vařečkou, nebo například já to míchám cizí rukou 😉. Jo ještě jsem zapomněla, že ty papriky samozřejmě umyjeme. Pak papriky nacpeme tou masovou směsí. Já si nepamatuji na kolik jsem dávala troubu, ale myslím že, na začátku 220 stupnů a pak na 90 stupňů. Počkáte do té doby, než papriky změknou a podle toho, jakou máte troubu, tak si regulujete teplotu. Já většinou přidávám 😊.

Mezitím co se nám papriky pečou, tak si vezmeme mixér a do něj dáme olivový olej, vybereme zralá rajčata, které nakrájíme podle toho, jak jsou velké na půlky nebo na čtvrtiny a dáme tam sůl, trošku cukru a já jsem tam dala rajčatové mix koření. Ale podle mě tam můžete dát cokoliv s bazalkou, nebo čerstvou bazalku, a ještě jsem tam dala trošku vody. Cožpak se později ukázalo, že té vody bylo málo. A protože to pak zhoustlo, tak doporučuji víc vody, než je rajčat. Pak jsme tu omáčku nalili na ty papriky a nechali jsme ji 15 min. dělat s paprikami.

Mezitím jsme oloupali brambory, dali vodu do hrnce, osolili ji a nakrájeli jsme brambory na čtvrtky, a ještě jsme samozřejmě zapnuli sporák, aby se nám to uvařilo.

Ještě když jsme dali vařit brambory, tak jsme na ty papriky dali už nastrouhanou mozzarellu. A po deseti minutách, co jsme tam dali tu mozzarellu, tak jsme to vytáhli.

A promiňte ještě jsem vám neřekla, jak se dlouho vaří brambory. Podle velikosti 15-25 min. To taky záleží na tom, jaký máte sporák, nebo velikost brambor.

Doporučuji vám si to uvařit, protože to bylo moc dobré.  

is loading comments...